Magazín
Trénerský denník: Norbert Zajac 1. – 15. 2.
dátum: 13.02.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Začíname uverejňovať denníky trénerov, ktorí sa venujú našim finalistom Zmenárne. Norbert Zajac trénuje Mariána Ďuranu.

Tréning:

S Mariánom sme začali hneď od začiatku trénovať intenzívne, s vysokým počtom opakovaní v jednotlivých sériach od 15-20x. Striedame verzie tréningov celého tela, pričom v jeden deň trénujeme systémom kruhového tréningu, teda celé telo si prejdeme bez pauzy pričom na veľkú svalovú partiu odtrénujeme 2 cviky a na malú po jednom a druhá varianta tréningu bola na princípe supersérii antagonistických partii, pričom počet sérii a opakovaní ostal konštantný ako vo variante kruhového tréningu. Tréning zvláda bez väčších problémov s výnimkou tuším piatkového tréningu minulého týždňa, kde sme museli tréningovú jednotku predčasne ukončiť, nakoľko mal toho evidentne dosť a prišlo mu zle. V tomto trende by som rád pokračoval, chcem, aby sa nám podarilo vypáliť čo najviac podkožného tuku a tým, že pri kontrolnom meraní som na Majovi, resp. na jeho tele zaznamenal ešte pozostatky jeho bývalých športových aktivít, tak sa môžeme viac zamerať na intenzívne tréningy, pričom on na svojom tele svalovú hmotu má a celkom značnú, len je pokrytá súvislou vrstvou tuku.

 

Strava:

Majovi som po detoxe nadstavil princíp trošku modifikovanej diéty, ktorú navrhol kedysi veľmi uznávaný dietológ a špecialista na tréning a výživu, bývalý kulturista Davea Palumba. Ide o renovovanú verziu diéty po Dr. Atkinsonovi, ktorý sa zaoberal výživou pacientov, ktorí trpia epyleptickými záchvatmi a Dave ju upravil pre potreby kulturistov. O čo vlastne ide? Diéta je veľmi jednoduchá a práve preto mi vyhovovala, pretože som v kuchyni nemusel tráviť dlhé hodiny. Pozostáva z vysokého príjmu bielkovín v kombinácii s „dobrými“ tukmi v šiestich až siedmich jedlách denne. Z môjho pohľadu ide o stravovací program, pri ktorom budete vidieť výsledky vo veľmi krátkom čase a navyše ušetríte veľké množstvo svalovej hmoty, ktorá ako viete, pri dlhotrvajúcom obmedzení kalorického príjmu veľmi trpí a je veľmi ťažko ju udržať. Musíte si však pred jej aplikovaním uvedomiť, že to nebude jednoduché a je dôležité nerobiť chyby.

Prečo som zvolil túto diétu? Ako som už spomínal, Majo disponuje celkom značnou svalovou hmotou a aj keď síce v jedálničku Majo nemá až taký vysoký príjem bielkovín, ako by mal podľa tohto princípu diéty kulturista, verím, že by sa nám za 10 týždňov, ak to zvládne podarila veľmi krásna premena, ktorá by demonštrovala nielen zníženie hmotnosti a % tuku, ale aj vyrysovanie svalstva.

Taktiež, tzv. nasycovaciu fázu som modifikoval podľa našich potrieb, pretože štandardne Dave odporúča raz do týždňa jedno jedlo, ktoré slúži ako cheat meal. Je jedno, či to je pizza, prípade McDonalds, my sme zvolili zdravývariant, ale vo viacerých jedlách v tento nasycovací deň, v podobe ovocia a komplexných sacharidov, kde príjem bielkovín je znížený na minimum a taktiež aj tuk. Vyskúšame zaradiť aj kofeín, ktorý u niektorých jedincov môže človeka vyradiť z ketózy, čo je stav v ktorom bude Majo páliť tuky, avšak nie u každého to takto funguje, takže uvidíme, čo to s ním urobí, prípadne budeme stravu modifikovať ešte priebežne.

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE NORBERTA ZAJACA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com