Magazín
Piaček sa teší z nominácie do „repre“
dátum: 07.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
V Kozákovej nominácii na prípravný zápas v Rumunsku sa objavil aj stopér MŠK Žilina Jozef Piaček, ktorý si dlhodobo spoľahlivými výkonmi na klubovej úrovni vypýtal miesto v reprezentácii. Pred odvetným zápasom 3. predkola Európskej ligy Žilina vs. Rijeka sme kapitána žlto-zelených oslovili.

Ako ste prijali nomináciu do národného tímu Slovenska?

Bolo to pre mňa povzbudivé a prekvapujúce. Nebola to obrovská radosť len pre mňa, ale aj pre mojich rodinných príslušníkov a blízkych priateľov. Určite som to prijal veľmi pozitívne a teším sa z toho.

Nečakali ste to ani v kútiku duše?

Budem úprimný, možno keby to prišlo pred rokom alebo pred rokom a pol, tak by ma to až tak neprekvapilo, ale momentálne sa darí mužstvu v domácej súťaži... Futbal sa nedá zabudnúť hrať. Tréner sa rozhodol pre moje meno a ja sa budem snažiť splatiť jeho dôveru.

Každý nominovaný sa túži dostať na ihrisko v najcennejšom drese a zahrať si, to je aj vašou motiváciou, nie?

Samozrejme, ale budem vďačný za každú minútu v slovenskom drese, ktorá mi bude poskytnutá. Na reprezentačnej úrovni je zodpovednosť väčšia, reprezentujete celé Slovensko, ale nehrám futbal prvý deň ani prvý rok. Určité skúsenosti mám a budem sa snažiť ich zúročiť.

Má Žilina na to, aby vyradila Rijeku?

Rijeka má svoju kvalitu, my sa musíme zamerať na svoje silné stránky a veriť, že mužstvo bude aspoň také odhodlané, ako to bolo doma s Ľubľaňou. Dúfam, že podáme nadštandardný výkon, že nám pomôžu diváci, že to zvládneme a postúpime ďalej.

Ľubomír Chochula
Foto: www.mskzilina.sk