Magazín
Recept – aktívna hra, srdce na trávniku
dátum: 07.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Pred žilinskými futbalistami stojí obrovská výzva. Odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy medzi Žilinou a NK Rijeka bude mať na štadióne MŠK výkop vo štvrtok 8. augusta o 17.30 h. V prvom dueli zvíťazil doma chorvátsky tím 2:1. Tréner žlto-zelených Adrián Guľa a kapitán mužstva Jozef Piaček veria, že toto manko zmažú a postúpia ďalej.

VYJADRENIE ADRIÁNA GUĽU
 

ZDRAVOTNÝ STAV: Brankár Dúbravka už trénoval a do prípravy sa tiež zapojil Hučko. Až na dlhodobejšie zranených, nemáme aktuálne nikoho nového na listine maródov. Keďže nikto z nášho mužstva nebude stáť pre trest za karty, dúfam, že nastúpime v najsilnejšej zostave.

POČASIE: Hrať sa bude v tropickom počasí, čo futbalu moc nepraje, ale verím, že toto počasie bude viac vyhovovať nám. Chlapci už v Rijeke ukázali, že majú nielen silu, ale aj kondíciu na to, aby minimálne 90 minút na ihrisku tvrdo pracovali.

SCENÁR: Chceme zvíťaziť takým výsledkom, ktorý by nám zaručoval postup. Uvedomujeme si, že to nebude ľahké. Treba mať niekde v podvedomí aj alternatívu, že sa môže predlžovať, prípadne o postupujúcom môže rozhodnúť až penaltový rozstrel. Hráči si počas týždňa vyskúšali zahrávanie jedenástok. Aj preto sme to trénovali, lebo penalta sa môže vyskytnúť tiež v zápase. Chceme byť v blízkosti súperovej šestnástky aktívni a veľmi draví.

AMBÍCIE: Naším cieľom je pracovať na trávniku tak, aby sme súpera zaskočili kvalitným, poctivým futbalom. Minulý domáci duel s Ľubľaňou (v 2. predkole zvíťazila doma Žilina 2:0 a keďže v úvodnom dejstve prehrala u súpera 1:3, postúpila – pozn. red.)  nám ukázal, sme schopní na ihrisku tvrdo drieť a vyhrať aj vyšším ako jednogólovým rozdielom. Ale nemôžeme žiť z tohto zápasu, treba čeliť novej realite.

RIJEKA: Ak môžem porovnať kvalitu slovinského a chorvátskeho tímu, tak Rijeka je kvalitnejšia, má lepšiu organizáciu hry, ale to neznamená, že neexistuje cesta, po ktorej sa dá dostať do ďalšej fáze súťaže.

ZBRANE: Každý hráč si musí siahnuť až na dno svojich síl, každý musí urobiť pre postup všetko, ba ešte niečo navyše a nechať na trávniku srdce. Vieme, že to bude o bojovnosti, o drine, o tom, aby sme veľmi dobrým výkonom na hranici svojich možnosti strhli fanúšikov na našu stranu. Musíme byť ostražití, nedovoliť hosťom ťažiť z rýchlych protiútokov či štandardiek, lebo inkasovaný gól by nám skomplikoval život. Naopak, my musíme byť aktívni a zúžitkovať naše štandardné situácie, v ktorých máme svoju kvalitu.

FANÚŠIKOVIA: Ak dáme do hry srdce, budeme hrať tímovo a s veľkým nasadením i entuziazmom, potom vyšleme na tribúny impulz, ktorý, verím, že bude opätovaný. Divákom nemôžeme zaručiť výsledok, ale sľúbim im môžeme, že budeme hrať naplno a budeme na ihrisku tvrdo pracovať od prvej do poslednej minúty. Keď nás podporia naši priaznivci, budeme silnejší. Vážime si každého jedného fanúšika. Za dôveru sa im chceme odvďačiť víťazstvom i postupom.   

VYJADRENIE JOZEFA PIAČEKA

ODHODLANIE: Počasie bude veľmi teplé. Treba organizmus vhodne zavodniť, ale bude to pre oba tímy rovnaké. Sme plne koncentrovaní a motivovaní na stretnutie. Verím, že to zvládneme. Zápas sa môže lámať v závere. Po fyzickej stránke sme však pripravení veľmi dobre. Verím, že nás fanúšikovia podržia a vytvoria nám naozajstné domáce prostredie a budú naším dvanástym hráčom. Klobúk dole pred nimi, že boli ochotní za nami vycestovať až do Rijeky a predtým do Ľubľane.

Ľubomír Chochula

Foto: www.mskzilina.sk