Magazín
Bikinárka Lipovská je už teraz v slušnej forme
dátum: 21.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenská reprezentantka v bikiny fitness Denisa Lipovská má 30 rokov, súťaží v rámci SAKFST za klub ŠK Slávia Agrofert Bratislava, pracuje ako fitness trénerka a na májových majstrovstvách Európy v Santa Sussane získala striebro. Momentálne je v príprave na septembrový svetový šampionát. Jeden zo svojich tréningov absolvovala 27. júla v Mozolani Trainings Fitness Clube na Solinkách v Žiline.

Čo ste cvičili?

Môj tréning bol zameraný na tie časti tela, ktoré sú zaujímavé pre dievčatá, na zadok, zadné stehná a ramená.

Ako máte jednotlivé partie rozdelené počas týždňa?

Trénujem 5 až 6-krát týždenne, väčšinou sa snažím mať iba jeden voľný deň a to cez víkend. Pracujem hlavne na nohách a ramenách, ale nevynechávam žiadnu svalovú partiu. V pondelok trénujem nohy. Po tomto ťažšom tréningu si v utorok dávam ľahšie cvičenie, trénujem brucho, prípadne si k tomu pridám paže, biceps a triceps. V stredu väčšinou mávam ťažký tréning chrbta s ramenami, vo štvrtok precvičujem znovu nohy a k nim si pridám ešte niečo, podľa toho, čo ma bolí, alebo nebolí. V piatok sa zasa sústredím na chrbát a ramená. Čiže striedam partie, ktoré mám rozložené na celý týždeň. Brucho si pridávam do tréningu asi trikrát týždenne. Čo sa týka váh, u mňa je to naozaj o silovom tréningu, teraz sa snažím dosahovať svoje maximá, keďže som teraz v lepšej forme. Kým to ešte ide a vládzem, tak treba pritvrdiť v tréningu. Samozrejme, nič sa nemá preháňať, dosť dám aj na pocity, aby som sa nezranila, čo by mohlo môjmu tréningovému procesu uškodiť. Pre mňa je dôležité nabrať trochu svalovej hmoty na tých partiách, na ktorých to treba. Snažím sa o to, aby som si udržala dobrú formu celoročne, určite sa neopúšťam.

Rovnako je to aj so stravou?

Áno, jem zdravú stravu počas celého roka, hoci priznávam sa, vyskytnú sa sem-tam nejaké drobné prehrešky, ktoré sa však snažím minimalizovať vo svojom jedálničku. Vďaka tomu, ako som spomínala, že si viem kontrolovať stravu celoročne, nemám až také výkyvy a nemusím sa toľko trápiť. Sú to len 2-3 kilá hore-dole. Preto nemusím ísť do diéty príliš skoro.

Doplnky výživy?

Je to klasika. Aminokyseliny, čiže beceáčka, potom som pridala trochu kreatínu, teda kre-alkalyn, dopĺňam to klasicky proteínovými nápojmi, nejakým glutamínom, vitamínmi a tak ďalej

Čo vám povedali tréneri a šéf SAKFST na reprezentačnom zraze (bol 27. júla v Žiline)?

...že mám zatiaľ najlepšiu formu z dievčat, z čoho sa veľmi teším. Je to pre mňa veľká motivácia, ale aj zadosťučinenie za tvrdú prácu v tréningu.

Kto je vaším trénerom, kto vás sponzoruje a kde pracujete?

Trénujú ma Rudo Kopčok so Soničkou Kopčokovou, sponzora nemám, ale prípadnej spolupráce s firmami sa nebránim. Pracujem ako fitness trénerka v Slávii Agrofert Bratislava. Vďaka mojim výsledkom na súťažiach mám dostatok klientov a stále ma oslovujú noví ľudia, z čoho sa veľmi teším. Dúfam, že to tak bude aj naďalej.

Svetový šampionát v Kyjeve (13. – 16. 9.) sa blíži...

Majstrovstvá sveta sú mojou prioritou. Verím, že sa na toto podujatie nominujem na nominačnej súťaži v Trenčíne (8. 9.). Ak sa mi to podarí, budú to moje druhé MS. Vlani som na "svete" bola piata, ale to boli iba moje tretie preteky v kariére. Teraz som skúsenejšia. Pokúsim sa zabojovať o medailu. Mojím najväčším športovým úspechom je zatiaľ zisk striebornej medaily na ME 2013 v Santa Susanne.

Na zraze sa hovorilo, že jedna až dve bikiny fitnesky budú reprezentovať Slovensko na Svetovom pohári v St. Pőltene (15. – 18. 11.). Išli by ste do toho?

Oslovilo ma vedenie našej asociácie, či by som nemala záujem tam štartovať. Ak všetko pôjde podľa plánu, tak by som si to chcela vyskúšať, lebo neprestávam cvičiť a formu si viem udržať dlho, ale momentálne sú pre mňa zaujímavé len MS. Podľa výsledku na nich sa rozhodnem, ako ďalej.

Text a foto: Ľubomír Chochula