Magazín
Extrifitslovakia poradňa – radí Roman Vavrečan
dátum: 30.01.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Hoci do prvých pretekov v roku 2015 ešte zostáva dosť času, v Extrifitslovakia poradni sa dnes pozrieme na to, ako vyzerá u člena Extrifit tímu a kulturistu Romana Vavrečana obdobie týždeň až dva pred súťažou.

Otázka: Veľa sa hovorí o doplnkoch, cvikoch, jedle, ale mňa by zaujímalo, ako vyzerá u teba obdobie týždeň až dva týždne pred súťažou. Koľko piješ denne vody? Kedy ukončíš prívod vody? Ktoré doplnky nie sú vhodné v období pred súťažou, napríklad kvôli zbaveniu sa vody spod kože? Alebo nejaké iné finty, ktoré borci majú...
Odpoveď: V priemere vypijem 4-5 litrov vody denne. Superkompenzáciu robím klasickým spôsobom, ktorý ma naučil ešte môj prvý tréner Peter Kokoška. Vodu prestávam piť už v stredu poobede (ak je súťaž v sobotu). Dva týždne pred súťažou už nepoužívam doplnky výživy s obsahom kreatínu. Posledný týždeň pred súťažou vysadzujem doplnky výživy s nadmerným obsahom sodíka, ale proteín a neochutené aminokyseliny používam až do stredy. Pre mňa je jedinou fintou nerobiť to príliš drasticky. Tým mám na mysli napríklad vysadenie sacharidov už v pondelok alebo cukrovanie len s ryžovými chlebíkmi alebo inou formou suchých potravín. Ale poznám špičkových kulturistov, ktorí na vyššie uvedené metódy dobre reagujú. V mojom prípade to však nemá žiadny vplyv na výslednú formu a navyše sa oveľa viac trápim.

 

AKO FUNGUJE EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA?

Nebojte sa položiť otázky, všetko, čo vás zaujíma, čo chcete vedieť, v čom potrebujete poradiť! Otázky ohľadne zdravého životného štýlu, tréningu, cvičenia, stravy, doplnkov výživy píšte a posielajte na mail: redaktor@mozolani.com. Akonáhle dostaneme od vás otázky, prepošleme ich tomu členovi Extrifit tímu alebo Extrifitslovakia tímu, ktorého sa pýtate o radu. Ak to budú otázky nie na konkrétneho adresáta, potom ich budeme posielať „extrifiťákom“ tak, aby sme nenechali „vychladnúť“ ani jedného z nich. Odpovede nájdete na www.mozolani.com.

EXTRIFIT PODPORUJE ROMANA VAVREČANA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com