Magazín
Čo hovoria štátni tréneri po prvom repre-zraze?
dátum: 26.01.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Od prvého reprezentačného zrazu SAKFST, ktorý sa konal 18. januára v Bánovciach nad Bebravou, uplynulo už vyše týždňa, ale nezaškodí sa k nemu teraz vrátiť prostredníctvom vyjadrení štátnych trénerov pre mužov a juniorov.

Na snímke sú zľava: Jozef Nagy, Norbert Zajac a Tomáš Tabačiar.

 

Mužov má v tomto roku na starosti Ľuboš Matejička, ktorý v ostatných rokoch úspešne viedol ženskú reprezentáciu. „Sme jeden tím, jedna kulturisticko-fitness rodina. Práca s dievčatmi i mužmi má svoje špecifiká, ale treba ísť ďalej. Myslím si, že nás opäť čaká úspešná budúcnosť. Prvého reprezentačného zrazu sa zúčastnilo veľa pretekárov, čo je dobré, lebo aspoň máme z čoho vyberať. Viac mi však ukáže až budúci reprezentačný zraz,“ dodal Ľuboš Matejička.

Vyjadrenie štátnej trénerky pre ženy po prvom reprezentačnom zraze nájdete TU:

Štátny tréner pre juniorov Peter Meško zostáva aj v roku 2015 pracovať s juniormi. „Nech to berie každý, ako chce, ale začínam v tejto funkcii štvrtý rok a za tie tri roky sme získali 12 zlatých medailí z juniorských ME a MS. Však len z juniorských MS v Mongolsku v roku 2013 sme doniesli 3 zlaté, 1 striebornú a 1 bronzovú medailu,“ skonštatoval Peter Meško, ktorý už potom hodnotil prvý reprezentačný zraz. „Juniori boli vzhľadom na obdobie a koľko ešte zostáva času do JME, patrične pripravení. Niektorí boli na úrovni, niektorí menej. Bolo tu však dosť pretekárov a ťažko sa vyberá z neznámych ľudí, o ktorých neviete, ako bude vyzerať, poviem to tak, výsledný produkt. Hlavne u dievčat som stavil na osvedčené dievčatá, Sabínu Pleváková, Denisu Hargašovú, Dominiku Multáňovú. Dúfam, že sa im podarí zopakovať minimálne taká forma, akú mali vlani. S chlapcami máme problém. Pomaly nemáme z čoho vyberať. Situácia na Slovensku sa odzrkadľuje najmä na kulturistike. Chlapci potrebujú peniaze na jedlo, prípravky. Je síce pravda, že reprezentanti dostali od asociácie nejaké doplnky výživy, ale to len tí najlepší. Nemôžeme očakávať, že nám budú z vody rásť kulturisti a my na reprezentačných zrazoch budeme čakať, že nám sem príde nejaký zázrak. Z troch ťažkých 'váhovkárov' zostali po rozhovore už len dvaja, pričom 'klasikov' máme iba jedného a aj on sa musí veľmi zlepšiť, aby spĺňal kvalitatívne atribúty účasti na IFBB JME. Čo sa týka kategórie masters, tu je osvedčený Roland Brosmann, ktorý si, dúfam, že tento rok siahne na medailu.“

Na snímke sú Dávid Oravec a Radoslav Filip (vpravo).

 

Širšia juniorská reprezentácia po prvom zraze:

Fitness – Dominika Multáňová, Tatiana Kožuchová

Bodyfitness: Nikola Blahušiaková, Tatiana Piačková

Bikiny fitness: Sabína Pleváková, Denisa Hargašová, Renáta Szabóová

Kulturistika: Dávid Oravec, Radoslav Filip

 

„Druhá šanca ukázať sa bude na ďalšom reprezentačnom zraze juniorov, ktorý sa uskutoční 21. 2. o 11. h v Bánovciach nad Bebravou. Tu už pretekári budú v lepších formách. Vtedy sa to bude triediť, s tebou počítam, s tebou nie. Môže sa stať, že sa niekto veľmi zlepší a niekoho preskočí, lebo január je taký mesiac, že ešte neviete, ako to bude,“ poznamenal Peter Meško.

 

Autor: Ľubomír Chochula