Magazín
Halaška si vytýčil jasný smer – JMS v Mongolsku
dátum: 06.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Aktuálny juniorský majster Európy v klasickej kulturistike Erik Halaška bude mať 10. augusta dvadsať rokov. Pochádza z Nitrianskeho Rudna, súťaží v rámci SAKFST za klub VTJ Technika Liptovský Mikuláš, jeho trénerom je Ľubomír Hečko a v Mozolani Trainings Fitness Clube na Solinkách v Žiline absolvoval jeden zo svojich silových tréningov. Cvičil chrbát, trapézy, triceps a strednú i zadnú hlavu ramien.

Dnes ste cvičili niektoré svalové partie, ale ako to máte rozdelené počas týždňa?

 

Momentálne trénujem 3 +1, ale možno to časom zmením na 4 + 1. Bude to závisieť od formy. V prvý deň trénujem hruď, biceps a predné ramená, v druhý deň sú to nohy, lýtka a brucho, v tretí deň si ordinujem zvyšok tela, teda absolvujem tréning na chrbát, trapézy, triceps a strednú i zadnú hlavu ramien, ako som mal tu v Žiline. Kardio, 45 až 50-minútové, si dávam ráno nalačno

Záťaže si už musíte znižovať alebo ešte vládzete ťahať vyššími váhami?

Na začiatku prípravy trénujem s vyššími záťažami, ale postupne, ako sa blíži termín súťaže, si nakladám o niečo menšie váhy. Je to aj podľa toho, aký mám deň a koľko som v ten deň zjedol sacharidov. Môj rekord v objemovke na bench presse je 160 kg, to si dávam v poslednej ôsmej sérii. Začínam pri 60 kg a v každej sérii si záťaž pridávam. Čo sa týka drepov, tu mi sila aktuálne trochu spadla, robím ich maximálne so 160 kg záťažou.

Ktoré sú vaše obľúbené cviky?

Drepy nepatria medzi moje obľúbené, ale sú to nevyhnutné cviky, pri nich používam najväčšie záťaže. V diéte moc obľúbených cvikov nie je, skôr v objemovke. Mám rád cvik s rovnou tyčou na biceps alebo napríklad aj hrazdu.

Na JME v Santa Susanne ste príjemne prekvapili...

Ani ja sám som nečakal, že môžem zvíťaziť. Úspechom bol už postup finále, kde som nenašiel premožiteľa. Bol som veľmi šťastný. Pritom to na začiatku prípravy nevyzeralo, že vôbec budem štartovať na juniorskej "Európe", ale napokon to vyšlo. Vyhral som juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti, tam som si vybojoval účasť na JME, na ktorých som získal zlatú medailu. Je to obrovská záväzok. Teraz v príprave na juniorský "svet" cítim väčší tlak, očakávania sú už trochu väčšie. Na našej nominačke v Dubnici (5. októbra) si chcem vybojovať štart na JMS. Na juniorskom "svete" sa túžim predstaviť ako najlepší juniorský Európan v klasickej kulturistike.  

Juniorský svetový šampionát klasikov sa uskutoční v ďalekom Mongolsku (25. – 27. 10., Ulanbátar)...

Aj keby bolo dejisko iné, lákalo by ma na "svete" štartovať. Mongolsko je však zaujímavá destinácia. Asi nikdy v živote by som sa tam inak nedostal. Chcem reprezentovať Slovensko na JMS a dosiahnuť tam čo najlepší výsledok. Medzi juniormi nie je výškový limit v klasickej kulturistike a všetci budeme súťažiť v jednej open kategórii.   

Ako ste na tom so stravou?

Už dlhšie som v diéte. Musel som začať trochu skôr, lebo po "Európe" som pribral a bolo treba váhu redukovať trochu rýchlejšie, ako som si pôvodne myslel. Momentálne som viac-menej už iba na sacharidoch a bielkovinách, vypustil som tuky a aj tie sacharidy sú už trochu obmedzené. Je to taký stereotyp, vajíčka, mäso, ryža...

Aké doplnky výživy používate?

Som rád, že sa mi podarilo nadviazať spoluprácu s firmou Kompava a teraz aj so spoločnosťou Sizeandsymmetry. To sú moji sponzori na doplnky stravy. Som im za to vďačný. Určite mi to v príprave pomôže. Väčšinou používam klasické doplnky ako každý kulturista – proteín, beceáčka, aminokyseliny, spaľovač tukov, glutamín, vlastne všetko to, čo mi pomáha udržať si svalstvo.

Kto je vašou oporou?

Podporuje ma rodina, rodičia, brat, sestra. Moji blízki vždy pri mne stáli, aj čo sa týka financií, vážne som im za to veľmi vďační. Podporuje ma aj moja priateľka, čo ma tiež veľmi teší.

Zostáva vám čas na doplnkový šport?

Nie, nezostáva. Kulturistika mi zaberá úplne všetok voľný čas. Nestihol by som robil nič iné. Pracujem v jednej strojárskej firme ako horizontkár, je to práca na smeny, a podľa pracovného harmonogramu si musím prispôsobovať tréningový proces. Keď mám popoludňajšiu smenu, je to zložitejšie. Pred súťažou si u svojho zamestnávateľa skúsim vybaviť nejaké ústupky.

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs a Ľubomír Chochula