Magazín
Maggii pomáhajú v príprave aj Portugalčania
dátum: 06.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Maggie, ako prezývajú pretekárku v bikiny fitness do 163 cm Magdalénu Kažimírovú (na snímke uprostred), robí v príprave všetko pre to, aby na septembrových majstrovstvách sveta v Kyjeve nadviazala na svoj najväčší športový úspech v kariére, ktorým bol vlaňajší titul absolútnej majsterky Európy v Záhrebe.

Váš tréningový split?
Zhruba každé štyri týždne sa mi to mení. Na konci júla som skončila ďalšiu fázu, nazvime ju ešte takú objemovú. Doteraz som trénovala nohy šesťkrát týždenne, z toho trikrát bol tréning určený na zadok a trikrát na stehná, dvakrát som cvičila vrchnú časť tela, plus som mala počas týždňa dve kardia. Teraz idem do diéty a tým sa zmení aj tréning, lebo znížim príjem sacharidov a tým aj regenerácia bude horšia. Rozhodla som sa znížiť počet tréningov. Teraz to bude týždenne dva tréningy na stehná, dva tréningy na zadok a jeden tréning na vrchnú časť tela, ale to bude taký light, lebo hore veľmi rýchlo naberám. Zvýšim však aeróbnu aktivitu na 3 až 4-krát týždenne, podľa toho, aká mi bude napredovať forma.

Máte nejaký obľúbený cvik?
Joj, tých cvikov je veľa. Napríklad zanožovanie na multi-presse, to je niečo, čo si vychutnávam na zadok. Mám taký dar, že ak potrebujem vylepšiť nejakú svalovú partiu, tak si dokážem svoju psychiku na to zamerať a obľúbim si tréningy na ňu, hoci za normálnych okolností ich veľmi nemusím. Viem si to tak vsugerovať.    

Kto je vaším trénerom?
Trénujem sama, ale prípravu konzultujem s viacerými ľuďmi. Celé stravovanie, suplementáciu a tréningové splity mi organizuje Portugalčan Rui Ferreira. On plus jeho tréneri mi stanovili nejaké cvičenia, ale všetko tiež konzultujem s Andrejom Mozolánim. Vzhľadom na to, že súťažím za jeho klub, tak musí vedieť o všetkom. Akonáhle robíme nejaké zmeny alebo niečo, potom kontaktujem Andreja. Poviem mu, čo a ako, a on sa k tomu vyjadrí, či s tým súhlasí, alebo nie. Tých Portugalčanov som stretla vlani na ME. Potom sme zostali v kontakte cez internet a oni mi navrhli spoluprácu. Od začiatku tohto roku som navštívila Portugalsko štyrikrát. Chodím tam trénovať a keď sa vraciam domov, tak ma nabalia suplementami. Dá sa povedať, že ma sponzorujú.

Ďalší vaši sponzori?
Na Slovensku mi pomáha, ako som spomínala, Andrej Mozoláni. Nielen poradenstvom, ale aj inak. Napríklad, keď bol reprezentačný zraz v Žiline, tak mi zohnal ubytovanie v jednom hoteli a ak potrebujem, tak ho poprosím o nejaké suplementy... Ďalej je to najlepšia klinika plastickej chirurgie Perfect Clinic v Prahe. Všetkým tým, ktorí mi pomáhajú, veľmi pekne ďakujem.

A kto vás podporuje morálne?
Sú to napríklad moji klienti, pracujem ako osobná trénerka v jednom fitku. Im sa páči, ako sa mojej telo počas prípravy mení, sú veľmi zvedaví, čo robím a všetkých ich to motivuje viac na sebe pracovať. Prosia ma o nejaký stravovací či tréningový plán. Cítim u nich veľkú podporu, sú zlatí, tešia sa z toho, čomu sa venujem. Samozrejme, mojou oporou je moja rodina a kamaráti. Mám šťastie, že mám okolo seba veľa dobrých ľudí.

Klientov máte dosť?
Vo fitku je tuším, že až 11 trénerov. Nechcem, aby to vyznelo neskromne, ale pravdepodobne mám najviac klientov. Za prvé, robím to už osem rokov a mám nejaké meno, za druhé, mnohým imponuje to, že pretekám a za tretie, čo budem rozprávať, som dobrá (smiech). Moji klienti majú výsledky. To je už taká reťaz, nemám žiadnu reklamu a klienti chodia sami za mnou.

Máte čas na doplnkové športy? Ako relaxujete?
Keby som nebola v príprave, tak by som určite, tak ako každé leto, prevetrala kolieskové korčule, prípadne by som si zajazdila na bicykli, ale teraz si musím formu strážiť. Keď začnem robiť viac aktivít nohami, je to pre mňa kontraproduktívne. Čo sa týka relaxu, nebudem si nič nahovárať, relaxujem pasívne. Na to, aby som si oddýchla, potrebujem ležať a dýchať...

Text a foto: Ľubomír Chochula