Magazín
Extrifitslovakia poradňa – radí Timea Trajteľová
dátum: 14.01.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V dnešnom dieli Extrifitslovakia poradne vám bikiny fitneska a členka Extrifitslovakia tímu Timea Trajteľová odpovie na tri otázky od našich čitateľov.

Otázka: Kedy je najvhodnejšie trénovať? Ráno, popoludní alebo večer?
Odpoveď: Podľa vedcov je najvhodnejšia doba na cvičenie medzi 7. a 9. hodinou ráno a popoludní medzi 17. a 19. hodinou. Ranné cvičenie výrazne podporí váš metabolizmus a podarí sa vám spáliť viac tuku. Počas cvičenia sa vyplavia endorfíny, takže o dobrú náladu budete mať počas dňa postarané a stres zvládnete ľahšie. Nevýhodou ranného tréningu je, že telo ešte nie je dobre zahriate a preto sa pred tréningom musíte poriadne rozcvičiť, inak vám hrozí zranenie. Pri poobedňajšom alebo večernom tréningu je telo prirodzene zahriate a tak sa znižuje riziko zranení. Ako bonus večerné cvičenie posilňuje imunitný systém. Riziko spojené s poobedňajším a večerným cvičením je najmä únava. Či už vám viac vyhovuje ranný alebo neskorší tréning, telo si na pohyb v určitej dobe zvykne. Nič však nie je stratené, ani keď cvičíte raz ráno a potom zas poobede, dôležitá je najmä pravidelnosť cvičenia.

 

Otázka: Som štíhla, ale rada by som nabrala nejaké svaly, najmä na zadku a nohách. Aké tréningy na to zvoliť, aké cviky, koľko a pod.?
Odpoveď: Pokiaľ chceš naberať svaly, vypustila by som na nejakú dobu kardio tréningy. Nohy by som cvičila maximálne dvakrát týždenne a kládla dôraz najmä na regeneráciu. Odporúčam cvičiť základné cviky s nižším počtom opakovaní. Čo sa týka váh, čím väčšie, tým lepšie. Dôležité však je, aby si cviky robila najprv technicky správne.

 

Otázka: Ktoré doplnky značky Extrifit berieš, ktoré ti chutia najviac?
Odpoveď: Momentálne používam vitamíny – V52, VITA-C. Ďalej BCAA 1.800MG ráno po prebudení a pred tréningom. BEEF AMINO a Glutamín po tréningu a pred spaním. BCAA Instant počas tréningu. Kreatín, Gainer a proteíny – WHEY 80, HYDRO 77 (po tréningu) a ISOBEEF. Pri únave/ťažšom tréningu využívam aj predtréningovky (E.nox, HELL GEL) a samozrejme pred súťažou to určite budú aj spaľovače tuku. Najobľúbenejšie doplnky, čo sa chuti týka sú určite: Proteín WHEY 80 (čokoláda-kokos, cookies), Gain 21 (čokoláda), proteínové tyčinky (čokoláda-cookies a čokoláda-karamel), BCAA INSTANT (ananás), predtréningovky (E.nox – čierna ríbezľa, HELL GEL).. samozrejme veľa ďalších.

 

AKO FUNGUJE EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA?

Nebojte sa položiť otázky, všetko, čo vás zaujíma, čo chcete vedieť, v čom potrebujete poradiť! Otázky ohľadne zdravého životného štýlu, tréningu, cvičenia, stravy, doplnkov výživy píšte a posielajte na mail: redaktor@mozolani.com. Akonáhle dostaneme od vás otázky, prepošleme ich tomu členovi Extrifit tímu alebo Extrifitslovakia tímu, ktorého sa pýtate o radu. Ak to budú otázky nie na konkrétneho adresáta, potom ich budeme posielať „extrifiťákom“ tak, aby sme nenechali „vychladnúť“ ani jedného z nich. Odpovede nájdete na www.mozolani.com.

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE TIMEU TRAJTEĽOVÚ

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com