Magazín
Extrifitslovakia poradňa – o doplnkoch hovorí Dávid Oravec
dátum: 08.01.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V tomto dieli Extrifitslovakia poradne sa dozviete, ako suplementuje člen Extrifit tímu a UNCS tímu Dávid Oravec.

 

Otázka: Mám dodržiavať odporúčané dávkovanie na etikete výživových doplnkov alebo to môžem prekročiť podľa potreby?

Odpoveď: Podľa mňa sú tie dávkovanie len informačného charakteru a sú určené pre rekreačných športovcov, nie pre tých súťažiacich. Ja si dávam oveľa viac, ako je tam napísané. Je to individuálne, každý má inú spotrebu.

 

Otázka: Aké supelementy berieš?

Odpoveď: Beriem výživové doplnky značky Extrifit. Sú kvalitné a som s nimi spokojný. Teraz sa mi osvedčil Actinox. Nie je to síce taká nakopávačka ako Hellgel, ale s Actinoxom sa mi lepšie cvičí a všetky živiny, ktoré prijímam zo stravy, sú potom lepšie využiteľné. Dávam ho trikrát denne, resp. jednu odmerku trikrát denne. Je to celodenný stimulant. Drží to pocit plných svalov po celý deň, je to taká pumpa, ktorú si môžem dať aj pred spaním, lebo neobsahuje kofeín. Tiež užívam proteín Iso 90, konkrétne 4 odmerky denne, napríklad vtedy, ak som v práci a nemám možnosť sa najesť. Dávam si aj 40 g glutamínu denne (pred spaním, po zobudení, pred tréningom a po tréningu). Keďže chcem vydrieť formu a udržať svaly, rozhodol som sa pre väčšie množstvo BCAA. Je to denne až 90 g, ktoré užívam v tabletách (BCAA 1800 mg). Je to veľa, toľko dávajú aj profíci, ale mám dosť náročnú prácu, robím zvárača, chodím na nočné 12-hodinové zmeny, málo spím a tým pádom mám väčšiu spotrebu. Keby som mal inú prácu alebo žiadnu, potreboval by sa toho menej. Ešte užívam výživový doplnok Vita 52, to je komplex vitamínov a minerálov. Občas si ešte dám kreatín.

 

AKO FUNGUJE EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA?

Nebojte sa položiť otázky, všetko, čo vás zaujíma, čo chcete vedieť, v čom potrebujete poradiť! Otázky ohľadne zdravého životného štýlu, tréningu, cvičenia, stravy, doplnkov výživy píšte a posielajte na mail: redaktor@mozolani.com. Akonáhle dostaneme od vás otázky, prepošleme ich tomu členovi Extrifit tímu alebo Extrifitslovakia tímu, ktorého sa pýtate o radu. Ak to budú otázky nie na konkrétneho adresáta, potom ich budeme posielať „extrifiťákom“ tak, aby sme nenechali „vychladnúť“ ani jedného z nich. Odpovede nájdete na www.mozolani.com.

EXTRIFIT PODPORUJE DÁVIDA ORAVCA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com