Magazín
EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA – supersérie, áno, alebo nie?!
dátum: 05.01.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Prinášame vám ďalší diel Extrifitslovakia poradne. Odpovedajú člen Extrifitslovakia tímu Norbert Zajac a dvaja členovia Extrifit tímu Roman Vavrečan i Dávid Oravec.

 

Otázka: Mňa zaujíma, či robíte supersérie?

Roman Vavrečan: Dosť dlhú dobu v mimosúťažnej príprave využívam upravenú verziu toho tréningu, ako som mal predtým. Robí mi to veľmi dobre. Zvyšuje sa mi sila i objem. Ale samozrejme, mením to optimálne, nikde to nejdem dlho. Snažím sa telu dodať nejaký impulz, aby som nestagnoval, ale čím som ťažší a mám viac rokov, tým to ide pomalšie. Progres vidím až na súťaži, keď je telo vyrysované. Moje okolie mi to síce vie povedať, ako napredujem, ale najlepšie sa to ukáže až na súťaži. Žiadne pyramídy ani supersérie nerobím. V predsúťažnej príprave používam klasický kulturistický tréning v rozpätí opakovaní 8 až 15. Čím je bližšie k súťaži, tým viac skracujem pauzy a celkovo sa snažím tréning zintenzívniť.

Dávid Oravec: Veľké zmeny v objemovke nerobím v porovnaní s tým diétnym režimom. V diéte znížim váhy a svaly viac-menej stláčam a potom zasa v objemovke váhy zvyšujem. Supersérie moc nerobím, trénujem väčšinou sám. Ak mám nejakého sparringpartnera, tak skôr skúšam tie pyramídy.

Norbert Zajac: Mne sa osvedčili pyramídy. Keď trénujem sám, tak používam systém rest-pause. S veľkou váhou skúsim urobiť cvik do maxima, urobím dve opakovania, vydýcham sa 30 sekúnd a ešte dotlačím dve opakovania napríklad na benchi. Supersérie zaraďujem len v predsúťažnej príprave.

 

AKO FUNGUJE EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA?

Nebojte sa položiť otázky, všetko, čo vás zaujíma, čo chcete vedieť, v čom potrebujete poradiť! Otázky ohľadne zdravého životného štýlu, tréningu, cvičenia, stravy, doplnkov výživy píšte a posielajte na mail: redaktor@mozolani.com. Akonáhle dostaneme od vás otázky, prepošleme ich tomu členovi Extrifit tímu alebo Extrifitslovakia tímu, ktorého sa pýtate o radu. Ak to budú otázky nie na konkrétneho adresáta, potom ich budeme posielať „extrifiťákom“ tak, aby sme nenechali „vychladnúť“ ani jedného z nich. Odpovede nájdete na www.mozolani.com.

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com