Magazín
EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA – cheat day, áno, alebo nie?!
dátum: 02.01.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Niektorí kulturisti radi do svojho režimu zaraďujú tzv. nabúravacie dni, keď svoju striktnosť v strave hodia za hlavu a uspokojia svoje chuťové poháriky plným priehrštím. Extrifitslovakia poradňa sa teraz dotýka práve tejto oblasti.

Otázka: Ako často zaraďujete cheat day, či vôbec a aký máte na to názor?

Odpoveď Nora Zajaca: Ja cheat day vôbec nerobím, nerobí mi to dobre, nie je to dobré ani na psychiku, ani na telo ani na formu. Cheat day by ma absolútne vykoľajil z rovnováhy. Až keď som vážne nútený, že mi váha padá v diéte, tak cheat day zaradím. Nehovorím, že tie nezdravé jedlá mi nechutia, ja zjem všetko, ale mám potom s tým problém, lebo viem, že v nasledujúcich dňoch musím ísť na nízkych cukroch, musím zaradiť viac aeróbnej aktivity, nech sa voda z tela čo najrýchlejšie odplaví a s týmto mám problém. Keď chcem ten svoj režim nabúrať, tak zvýšim príjem sacharidov. Ja dosť ulietavam na lososovi. Som schopný zjesť aj 600 g lososa naraz. Tom mi urobí fajn. Viem, že mi to neublíži ani na forme. To mám odskúšané. Takýmto štýlom to riešim.     

Odpoveď Sabíny Plevákovej: Mne to spraví opačne ako u Nora, ja mám na druhý deň o dve kilá menej. Je to celkom zaujímavé. U mňa teraz cheat day vyzerá tak, že je plná miska vločiek s mliekom, k tomu banán, kokos, všetko to zmiešam a zjem. Ale potom dlhšie nehrozí tréning, fakt sa necítim dobre, to mi trávi možno ešte aj dva dni. 

 

AKO FUNGUJE EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA?

Nebojte sa položiť otázky, všetko, čo vás zaujíma, čo chcete vedieť, v čom potrebujete poradiť! Otázky ohľadne zdravého životného štýlu, tréningu, cvičenia, stravy, doplnkov výživy píšte a posielajte na mail: redaktor@mozolani.com. Akonáhle dostaneme od vás otázky, prepošleme ich tomu členovi Extrifit tímu alebo Extrifitslovakia tímu, ktorého sa pýtate o radu. Ak to budú otázky nie na konkrétneho adresáta, potom ich budeme posielať „extrifiťákom“ tak, aby sme nenechali „vychladnúť“ ani jedného z nich. Odpovede nájdete na www.mozolani.com.

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com