Magazín
EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA – strava podľa krvných skupín
dátum: 26.12.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V dnešnej Extrifitslovakia poradni sa zameriame na to, či je dobré sa v stravovaní, buď v diéte alebo v objemovej fáze, riadiť podľa krvnej skupiny.

Odpoveď Sabíny Plevákovej:  Priznám sa, že som krvné skupiny ešte vôbec neriešila, len som počula, čo sa môže a čo nie, ale nejako som sa tým nezaoberala. Skúšala som aj viac bielkovín a také záležitosti, ale u mňa to až tak nefunguje. Mám pocit, že čím viac znižujem sacharidy, tak mi to nefunguje. Fakt je to individuálne. Ja aj pri najťažšej diéte mám stále dosť vysoké sacharidy.

Odpoveď Romana Vavrečana: Už mám nejaké skúsenosti s diétami podľa krvnej skupiny. Mne to absolútne nevyhovuje. Myslím si, že to nevyhovuje ani iným vrcholovým športovcom. Celá tá teória je podľa mňa zameraná na ľudí, ktorí necvičia, pretože ten svalový tréning, to svalnaté telo je neprirodzený stav. Svaly sú energetický luxus. Aby sme to dosiahli, potrebujeme všetky funkcie v tele upraviť, výdaj-príjem-tréning, nejakým spôsobom musíme telo dohnať k tomu, aby si vytvorilo dostatok svalov. Preto ja pristupujem k tomu tak, že sledujem sám na sebe, ktoré potraviny mi najviac vyhovujú. Mám vyskúšané, že mi dobre robí ryža, pohánka, naopak, nerobia mi dobre ovsené vločky, ovos alebo akékoľvek iné obilniny, ktoré majú príliš veľa vlákniny. Paradoxne, podľa krvných skupín mám práve to jesť. Alebo sója a rastlinné bielkoviny – a to mi robí absolútne zle. Cítim sa potom slabý, cítim, že strácam svaly. Nemá to pre mňa žiadny zmysel. Riadim sa podľa vlastných pocitov.

Odpoveď Dávida Oravca: Krvné skupiny som nikdy neriešil v strave. Je síce pravda, že červené mäso mi robí lepšie ako hydina, čo je aj podľa krvnej skupiny, čiže niečo na tom aj pravdy bude. Čo sa týka sacharidov, takisto ako Roman, ovsené vločky mi nerobia moc dobre. Napríklad sacharidy som prijímal celú diétu z ryže. V objemovke mám nejaký základ bielkovín a sacharidov, pričom okrem toho si dám aj niečo iné, na čom mám chuť.

 

AKO FUNGUJE EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA?

Nebojte sa položiť otázky, všetko, čo vás zaujíma, čo chcete vedieť, v čom potrebujete poradiť! Otázky ohľadne zdravého životného štýlu, tréningu, cvičenia, stravy, doplnkov výživy píšte a posielajte na mail: redaktor@mozolani.com. Akonáhle dostaneme od vás otázky, prepošleme ich tomu členovi Extrifit tímu alebo Extrifitslovakia tímu, ktorého sa pýtate o radu. Ak to budú otázky nie na konkrétneho adresáta, potom ich budeme posielať „extrifiťákom“ tak, aby sme nenechali „vychladnúť“ ani jedného z nich. Odpovede nájdete na www.mozolani.com.

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com